Меджугор'є - місце молитви, миру»Духовність»П’ять каменів проти «Голіафа»

 

 


ДАЮ ВАМ ЗБРОЮ ПРОТИ ВАШОГО ГОЛІАФА. ЦЕ ВАШІ П’ЯТЬ КАМЕНІВ:
 

5 головних послань, якими Цариця миру веде нас до миру – миру в серці, миру між Богом і людиною та між людьми навзаєм.


 

1. Молитва серцем – три частини Розарію (Вервиці) щодня.

2. Святе Письмо – розмірковувати над ним щодня.

3. Піст у середу й п'ятницю на хлібі та воді.

4. Щомісячна сповідь.

5. Євхаристія – адорація, участь у св. Літургії, св. Причастя.1. МОЛИТВА
Богородиця запрошує нас молитися серцем. Що таке школа молитви Богородиці? Вона каже: «Це є зустріч із найулюбленішим другом. Ісус – найкращий Друг.» Спілкуватися, розповісти Ісусові все в присутності Марії – це молитва. Ісус відповідає в молитві, через природу, через людину, яку зустрічаємо, через різні події, які відбуваються в нашому житті. Бог постійно говорить. Тільки ми не вміємо його слухати, помічати. І як цьому навчитися?

Богородиця запрошує нас в школу молитви. І вчить нас! Будь ласка, якщо вирішили іти в школу Марії, зробіть в родині одне місце молитви. Поставте хрест, ікону Богородиці, поставте Біблію, запаліть свічку і приходьте кожного дня на зустріч з Ісусом. Розмовляйте з Ісусом і все віддайте йому через серце Марії. Почніть дружити із Ним. І Богородиця говорить: «Якщо буде справжня дружба з Ісусом, нам не потрібно нічого боятися». Ми можемо завжди на нього покластися. Найкращий друг – Бог.
Молитва нас змінює. Марія говорить: «Залишіться в тиші серця з Ісусом, щоб Він вас преобразив, змінив». Є така приказка: Скажи мені, хто твої друзі, і я скажу хто – ти. З ким ти дружиш, таким ти є. Якщо це буде Ісус, Марія ми будемо схожі на них. Кожна молитва серцем нас преображає. Богородиця запрошує нас кожного дня молитися. Не виправдовуватися, що немає часу. Вона говорить: «Дорогі діти, проблема – не час, проблема – любов». Якщо когось любиш, знайдеш час. Нехай Бог буде на першому місці в нашому житті. Потрібно починати і закінчувати усі справи молитвою кожного дня. Молитися до Святого Духа на початку дня, перед кожною молитвою, роботою, справами чи зустрічами. Щоб Він нас вів.
Богородиця дає нам в руки Вервицю і говорить: «Я даю вам найсильнішу зброю проти диявола». Вервиця в руці – це рука Богородиці в моїй руці. І не потрібно нічого боятися. Вона говорить: «Якщо ви змучені, не бачити сенсу, без радості, хворієте – візьміть в руки Вервицю і побачити, що ця проста молитва творить чудеса». І запрошує молитися Вервицю серцем в наших родинах кожного дня всі три частини: радісні, страсні, славні таїнства.

2. СВЯТЕ ПИСЬМО
Богородиця запрошує нас кожного дня читати Святе Письмо. Вранці прочитати декілька слів Євангеліє разом з усією церквою. Є два послання, якими Богородиця хоче, щоб ми жили кожного дня: молитися три частини Вервиці і читати Біблію. Вранці, коли ми прокидаємося прочитаймо, те що каже Ісус: «Господи, промов тільки слово, і зцілиться душа моя», «До кого ми підемо, Господи? Ти маєш слова життя вічного», «Господи, Твої слова – світло на моєму шляху». Якщо ви не читаєте кожного дня Святе Письмо, то почніть. Тому що без Святого Письма ми загубимося. Так як сказав Святий Єронім: «Той хто не знає Святого Письма, той не знає Ісуса Христа».
В одному із послань Богородиця говорить: «Нехай Святе Письмо буде вам світлом, яке освітлює ваші кроки в темряві, яка огортає землю». Я не маю світла, якщо не читаю Євангеліє. Важливо вранці прочитати Євангеліє, щоб мати світло, шлях і ціль. Особливо потрібно читати Святе Євангеліє в наших родинах. Щоб ми знали, що мій Бог говорить, він не мовчить. «Хочу, щоб Бог знову родився у ваших родинах через насіння Святого Євангеліє» - навчає Богородиця.

3. СПОВІДЬ
Богородиця запрошує нас до сповіді серцем – відати своє минуле Ісусу. Скільки людей, які приїжджають в Меджугор’є далекі від Бога, в гріху. Але скільки перетворень, скільки людей, саме в Меджугор’є, розуміють: «Я повинен змінити своє життя, залишити своє минуле, очистити своє серце від гріха, простити всім, простити і самому собі». В одному з послань Богородиця промовляє: «Єдине, що ви маєте, що ваше – це гріх. Відкиньте всю гордість, поклоніться Моєму Сину, ідіть до сповіді, очистіть своє серце». Не може бути миру в наших серцях, якщо там є гріх, неможливість простити самому собі.
Кожного місяця Богородиця кличе нас до сповіді. Якщо зробимо щось не так, потрібно негайно сповідатися, негайно просити про прощення і не дозволити злу запанувати у наших серцях. Кожна сповідь – зцілення нашого серця.

4. ПІСТ
Богородиця запрошує нас постити на хлібі і воді. Кожну середу і п’ятницю відмовлятися від чогось до чого прив’язані. А найсильніший піст – піст на хлібі і воді. Так ми вчимося страждати – маленькі жертви з великою любов’ю. Навіщо? Тому що ми розбалувані, йдемо по широкій автостраді, хочемо все мати, все собі дозволити і думаємо, що це воля. Ні, це не так! Воля – це повна незалежність від всього, крім Бога. «Молитвою і постом, - каже Богородиця – ми можемо зупинити навіть війни». Це сильне знаряддя і наша зброя. Ми навчаємося страждати і об’єднуємо наші маленькі страждання із жертвою Ісуса.

5. ЄВХАРИСТІЯ
Найважливіше і ціль, до якої хоче привести нас Богородиця – це Євхаристія. Вона говорить: «Поставте Святі Дари, Євхаристію в центр вашого життя. Поклоняйтесь Моєму Сину, причащайтеся. Коли ви поклоняєтесь Моєму Сину, я – з вами». Важливим є підготуватися до Святої Літургії молитвою, очистити серце сповіддю. Підготуватися родинам молитвою на вервиці перед Літургією. Вона промовляє: «Хочу вас вести до Серця Мого Сина Ісуса». Дуже важливим є підготуватися до зустрічі з Ісусом. Вона також говорить: «Я не важлива, важливий Мій Син. Я хочу вас привести до Мого Сина». І через молитву на Вервиці, через Святу Літургію ми можемо підготуватися і прожити цей момент так як в Меджугор’ї. Потрібно часто приймати Святе Причастя, бо ж Ісус говорить: «... без Мене нічого чинити не можете ви», «Якщо ви споживати не будете тіла Сина Людського й пити не будете крови Його, то в собі ви не будете мати життя». Центр нашого життя – Євхаристія.